Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık şüphesiz erkek imajının tamamlayıcısıdır. Kimi zaman genetik olarak kimi zaman da yara ve ameliyat izi gibi sonradan oluşan nedenlerle bıyık bölgesinde kıl kaybı oluşabilir.

BIYIK EKİMİ

Bıyık bölgesinde hiç kıl çıkmıyor oluşu, kişiyi sosyal ve psikolojik açıdan olumsuz şekilde etkileyebilir. Ancak bıyık bölgesindeki kıl yoksunluğu da, MD Hair Center’da bugün kullandığımız ileri teknik ve yöntemlerle oldukça başarılı ve yüz güldürücü şekilde tedavi edilebilmektedir.

Bıyık ekimini en basit şekliyle üst dudakta kıl çıkmayan bölgeye saç köklerinin ekilme işlemi olarak tanımlayabiliriz. İşlem oldukça kısa sürmekte ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Temel prensiplerde saç ekiminde kullanılan aynı teknik ile ekim yapılır. Ekilecek olan kökler, aynı saç ekiminde olduğu gibi ense tarafından alınır. Bu kökler fue yöntemi ile ihtiyaç olan alanda açılan kanalların içine tek tek nakledilir.

Ekim işleminden ortalama 4-6 ay kadar sonra kıllar iyice beslenmiş olur ve diğer bıyık aralarına karışarak doğal bir görüntüye kavuşur. Bıyık ekimi yaptıran bir kişinin yapması gereken tek şey haftada bir olarak ekilen kılların ince bir makasla kesilerek düzeltilmesidir. Çünkü ekilen kök enseden alındığı için saç özelliği taşır ve bıyık kıllarından daha hızlı uzama gösterir.

Bıyık ekimi ile bu bölgede mevcut olan kesi ve yara izlerini kapamak ve kamufle etmek de mümkündür. MD Hair Center bugüne dek sayısız başarılı bıyık ekimi işlemine imza atmış ve sektördeki tüm yenilikleri takip ederek profesyonel bir kadro ile hizmet veren bir kuruluştur.

Bıyık ekimi istenildiği takdirde saç ekimi ile birlikte kombine olarak (yani eş zamanlı şekilde) uygulanabilir. Ekilecek kök sayısı, hastanın talebine göre belirlenir. Ancak ortalama olarak hiç bıyığı olmayan birine 1000 kök ekim yapıldığında, bıyıksız görüntü ortadan kaybolur. Eğer daha gür ve sık bir bıyık görünümü hedefleniyorsa, ekilen kök sayısı arttırılabilir.

İyileşme döneminizin ardından bıyık ekimi yapmış olduğunuz başka bir kişi tarafından anlaşılmaz. Uzayan kıl kökleri de, kendi bıyıklarınızdan farksız olarak istenildiği gibi tıraş edilebilir ve şekil verilebilir. Birkaç saatlik bir uygulama ve sadece 3 günlük bir iyileşme döneminin ardından kişi yeni ekilen bıyık kökleri ile birlikte hayatına daha mutlu ve pozitif bir şekilde devam edebilir.

Bıyık Ekimi Ne Kadar?

Bıyık ekiminde kullanılacak yöntem, ekilecek kök sayısı ve ekip gibi faktörler fiyatlandırmayı etkiler. Lütfen fiyatlandırma bilgisi almak için 0212 283 26 65 ya da 0532 164 29 28 telefondan uzman ekibimize ulaşın, ya da web sitemizde bulunan form üzerinden bizlere fotoğrafınızı ulaştırın. Ekibimiz resimlerinizi inceleyerek bıyık ekimi için size uygun olan yöntem hakkında bilgi vermek için en kısa sürede size ulaşacaktır.

SAKAL EKİMİ

Genetik olarak ya da sonradan oluşan travmatik durumlar sebebiyle erkeklerde sakal kaybı yaşanabilir. Sakal erkek imajı için önemli bir unsurdur ve köse görünüm çoğu erkekte psikolojik açıdan sıkıntı yaratabilir. Oysa bugün kullandığımız ileri saç ekim teknikleri ile sakal yoksunluğu durumu oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilir.

Sakal ekiminde sıklıkla Fue yöntemi tercih edilir. Kimi zaman enseden alınan köklerin kullanıldığı gibi, kimi zaman da gereksiz bölgedeki kıllar toplanarak seyrek olan alanlara transfer edilir. Sakal ekimi başarılı ve profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Uygulama ortalama 3 ile 5 saat kadar sürer. Lokal anestezi altında yapılacağı için hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Sakal ekiminde de kök sayısı hastanın talebine göre belirlenir. Ancak sakal görüntüsü genellikle saç ile aynı yoğunlukta karakterize olmadığı için saç ekimindeki kadar sık köke ihtiyaç duyulmaz.

Kök sayısı ile ilgili ortalama bir veri gerekirse, tamamen sakal kıllarından yoksun biri için 1000 ile 3000 kök arasında ekim yapılabilir. Hiç sakalı olmayan bir hastaya bıyık ve çene bölgesine 400’er kök, favori bölgesine 100’er kök ekim belirgin derecede görünüm değişikliği sağlar.

Enseden alınan kökler o bölgede seyrelmeye neden olmaz. Ense herkeste en yoğun saç ve kıl köklerinin olduğu bölgedir. Bu bölgeden 10.000 kök alınması halinde bile, fark edilecek bir değişiklik görülmez.

Sakal ekimi işleminden sonra, bölge 2. gün yıkanır. Yıkamayla kabuklar temizlenir ve ekilen sakallar görünür hale gelir. Ekim yapılan bölgede kan dolaşımı daha hızlı olacaktır ve bu da yeni kıl köklerinin daha iyi tutunmasına ve sağlıklı şekilde beslenmesine yardım eder.

Ekim sonrası uzayan sakallara 15. gün makasla kesilerek şekil verilebilir. Ancak ilk tıraş için bir ay zaman geçmesi beklenmelidir.

Sakal Ekimi Ne Kadar?

Sakal ekiminde kullanılacak yöntem, ekilecek kök sayısı ve ekip gibi faktörler fiyatlandırmayı etkiler. Lütfen fiyatlandırma bilgisi almak için 0212 283 26 65 ya da 0532 164 29 28 telefondan uzman ekibimize ulaşın, ya da web sitemizde bulunan form üzerinden bizlere fotoğrafınızı ulaştırın. Ekibimiz resimlerinizi inceleyerek sakal ekimi için size uygun olan yöntem hakkında bilgi vermek için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar