Saç Tedavileri

PRP en basit anlatımla kişinin kendi kanının alınıp santrifüjden geçirilerek, ayrıştırılan kısımdaki trombosit yönünden zengin olan kanın yeniden kişiye nakledilmesi işlemidir.

PRP TEDAVİSİ (Platalet Rich Plasma)

Kanın santrifüjden sonra değerler bakımından zengin olan kısmı birçok onarıcı ve canlandırıcı maddeye sahiptir. Bu maddeler doku onarımında başrol oynar. PRP tedavisi saç çıkarmaz. Ancak saç köklerine müthiş bir besleyici, güçlendirici ve koruyucu bir bakım yaparak sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmayı sağlar.

PRP saç dökülmesi yaşayan kişiler için de oldukça başarılı bir tedavi şeklidir. Çünkü kişiden alınan kan, trombositlere ayrıldığında içeriği doku onarımında başrol oynayan plateletler ile doludur. Herhangi bir yaralanma durumunda vücuttaki plateletler yara bölgesine toplanır ve iyileştirici faktörleri hızla harekete geçirip kök hücrelerin bölgeye yönelmesini sağlar. İşte bu mantığı bugün MD Hair Center olarak saç dökülmelerini engellemek için PRP tedavilerinde kullanıyoruz.

PRP tedavisi uzun yıllardır Amerika’da yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Son yıllarda da giderek artan bir ivme ile Avrupa ve Türkiye’de de uygulanmaktadır. Tedavinin başarısı ve uygulamadaki kolaylığı onu her geçen gün daha popüler yapmakta ve bir çok kişi PRP yöntemi ile daha sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmaktadır.

PRP tedavisi nasıl uygulanıyor?

PRP tedavisi için kişiden özel Prp tüplerine 8 ml kan alınır. Alınan bu kan özel bir işlemden geçirilerek trombosit yönünden zengin olan kısım ayrıştırılır. Buna tıpkı bir çözeltide değerli olan tortu ve posanın dibe çökmesini benzetebiliriz. Santrifüj ile trombosit yönünden zengin kısım ayrıştırıldığında, bu içeriği güçlü madde saç derisine enjekte edilir. Bu sayede saç derisinde kök hücre oluşur ve iyileştirici dokular devreye girer. Yeni gelen hücreler kolajen sentezini arttırır ve dokunun iyileşmesini ve güçlenmesini sağlar.

Genetik faktörler, çevresel etkenler, stresli yaşam, kötü beslenme, sigara ve alkol kullanımı, hareketsiz yaşam gibi faktörler kişinin sadece sağlığını bozmakla kalmaz aynı zamanda saç, deri ve cilt kalitesini de olumsuz olarak etkileyebilir. Bu tip durumlarda saç dökülmesi, ciltte kuruluk ve sarkma ve lekelenmeler görülebilir. Bu tip durumlarda onarıcı hücre görevi gören plateletleri bölgeye transfer etmek en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bu da PRP yöntemi ile mümkündür.

MD Hair Center olarak bugüne dek sayısız başarılı PRP tedavisine imza atmış ve birçok kişiyi mutsuz eden saç problemlerine çözüm olmaktayız. Eğer sizde PRP tedavisi için bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki numaralardan merkezimize ulaşabilirsiniz.

İlgili Fotoğraflar

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar