Saç Ekimi

Doğal saç ekimi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorulara cevapları bu sayfamızdan bulabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ 

Doğal saç ekimi

Saç ekimi yada saç nakli yaşın ilerlemesi genetik yada hastalık ve kaza gibi çeşitli etkenler sonucu saç kaybı yaşayan kişilere yönelik gerçekleştirilen ve saçların tekrar sağlıklı doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyonlarını kapsayan terimdir.

Saç ekimi ameliyatı, diğer bir çok estetik operasyona göre daha basit hasta için daha az yıpratıcı ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir. Genel bir tanımı yapmak gerekirse saç nakli, vücuttaki göğüs, kol ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir. 


Kök Hücreyle Gelen Canlanma

İşte tam bu noktada saçsız olan bölgeyi kök hücre ve PRP teknikleri ile canlandırmak ve beslemek saç ekimi işleminin başarısını katlayan önemli bir faktördür.

Kök hücre enjeksiyonu, hastanın kendi dokusundan alınan yağların laboratuar ortamında ayrıştırılarak elde edilen kök hücre açısından zengin solüsyonun bölgeye enjeksiyonunudur. Kök hücre enjeksiyonu işlem sırasında derinin şişmesini sağlayarak daha detaylı ve ince çalışma olanağı verir. Ayrıca ekilen saç köklerinin tutulma oranını arttırır ve çıkan saç tellerinin daha gür, parlak, kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Naturel Saç ekimi daha verimli bir ekim alanı ve sonrasında da daha iyi beslenen bir saç kökü sağlar. Bu teknikle daha fazla saç tutulma oranına yakınlaşılmış olur ve ekilen saç kökleri daha sağlıklı beslenir.

MD Hair Center olarak son zamanlarda uygulamış olduğumuz bu yöntemimizle %96’lara varan olumlu sonuçlarla sayısız hastamızın yüzünü güldürmeyi başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Saç Ekimi Yaptıracak Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

  • Bir hafta öncesinden alkol alımı bırakılmalıdır.
  • Sigara yara ve doku iyileşmesini yavaşlatacağı için, eğer içiliyorsa 10 gün önce sigarayı bırakmak, iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Bir hafta öncesinden aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alımı kesilir, aşırı miktarda bitki çayı tüketimi de kanı sulandıracağı için azaltmakta fayda vardır.
  • Saçlar işlem günü temiz ve yıkanmış olmalıdır. Jöle, köpük ve sprey gibi şekillendirici kullanılmamalıdır.
  • Operasyon günü dar giysilerden kaçınılmalı, olabildiğince rahat giysiler seçilmelidir.
  • Operasyon sabahı midenin alışkın olduğu bir kahvaltı tüketilmelidir.

Fue Tekniği

Saç ekimi ekibimiz

İleri teknolojik yöntemler ve işinde profesyonel bir ekiple saçsızlığa veda ederek sizde özgüveni yüksek bir ruh haline ve daha aktif bir sosyal hayata merhaba diyebilirsiniz.

Hastalarımızın muayenelerinde saç yapıları(kalın,ince,kıvırcık vs .) genetik ve tıbbi bilgileri , kafa yapısı, alın yapısı, ekim yapılacak alanın açıklığına göre değerlendirilerek hastanın ne kadar kök ihtiyacı olduğuna ve hastanın nasıl bir ekim istediği ön planda tutularak ensedeki alım bölgesinde (donör alanı ) şekil bozukluğu olmayacak biçimde operasyon öncesi görüşme yapılarak gerekli analizler yapıldıktan sonra ameliyathane ortamında hastamızı operasyona alıyoruz.

 Saç kökleri alınacak bölgenin belirlenmesi ardından donör alanındaki saçlar 1mm olacak şekilde traş edilir.

Lokal anestezi işlemi yapılarak bölgesel uyuşma sağlandıktan sonra mikro motorlar ile hiçbir acı ve agrı olmadan saç kökleri etrafındaki mikroskobik dokuyla beraber hiçbir kesi yada dikiş izi olmaksızın mikromotorda bulunan silindirik yapıdaki özel uçlarla (0,6-0,9mm) saç köklerinizin kalınlığına ve yapısına uygun biçimde orantılı sıklıklarda saç köklerinize herhangi bir zarar vermeden en uygun açılarla minimal girişler yapılarak gevşek olan bölgeden mikro pensetler yardımıyla nazikçe çekilerek alınan numunelere '' greft'' ismi verilmektedir.Bir greft te ortalama 1-3 adet saç kökü bulunmaktadır. Greftler teker teker alınıp sayılarak uygun ortamlarda ve solüsyonlarda canlı kalması sağlanarak ekim için kısa bir süre beklemeye alınır.

Daha sonra ekim yapılacak bölgeye tekrar lokal anastezi uygulanarak ekim bölgesi uyusturulur ve ardından var olan saçlara zarar vermeyecek şekilde ve çıkış yönlerine göre orantılı sıklıklarda hastanın greft sayısı kadar kanal açı

Kanal açma işlemi ardından hasta sırt üstü rahat ve konforlu bir şekilde yatırılarak rahat edebileceği bir pozisyonda ekim işlemi yapılır.

Bir operasyon greft sayısına göre 4-8 saat arasında değişebilmektedir.

Operasyon esnasında herhangi bir uyutma işlemi yapılmamaktadır hasta yapılan bütün işlemlerden haberdar olabilmektedir.

NEDEN Mİ FUE TEKNİĞİ

-FUE tekniğiyle yapılan saç ekiminde çok belirgin bir operasyon izi olmaz. Kök alınan bölgede çok küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir .


-Bu teknik sayesinde ense bölgesinden alınan greftler saç haricinde kaş bıyık sakal transferindede kullanılabilirler.


-Tek seansta 7000 greft'e kadar maximum alım yapılabilir.


-Operasyon sonrasındaki günlerde ağrının az olması ve iyileşme sürecinin daha kısa olması .


-Ekim sonrası gözlerde şişlik kafada morluk ağrı kanama gibi durumlar söz konusu değildir hastayı sosyal hayatından alıkoymaz .


SAÇ YIKAMA SÜRECİ


Operasyondan sonra 3. Gün ekim yapılan bölgeye ilk müdahaleyi biz yaparak yıkama işlemini sizlere detaylıca anlatıp gösteririz. 10 – 12 gün boyunca bizim size gösterdiğimiz biçiçmde yıkamaları uygulayarak ekim yapılan bölgede kabuklanma yada pıhtılaşma oluşmasını engellemiş olursunuz.


SAÇLARIN ÇIKMA SÜRECİ 

Ekimden yaklaşık 1 ay sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar ve 2-3 aydan itibaren yeniden çıkmaya başlar 6. ayda ekilen saçların yarısı göz dolduracak şekilde çıkmaya başlar fakat adaptasyon sürecini tam olarak 1-1.5 sene içinde tamamlarlar en güzel hali bu süreçte oluşur.


Ekim yapılan saçlar dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için ömür boyu dökülmezler.

Fue Yönteminde Fiyatlandırma Nedir?

Saç ekiminde kullanılacak yöntem, ekilecek kök sayısı, ve ekip gibi faktörler fiyatlandırmayı etkiler. Lütfen fiyatlandırma bilgisi almak için 0212 283 26 65 ya da 0532 164 29 28 telefondan uzman ekibimize ulaşın, ya da web sitemizde bulunan form üzerinden bizlere fotoğrafınızı ulaştırın. Ekibimiz resimlerinizi inceleyerek size uygun olan yöntem hakkında bilgi vermek için en kısa sürede size ulaşacaktır.


İlgili Fotoğraflar

İlgili Videolar

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar