Yağ Enjeksiyonu

Bu uygulamada amaç, hastanın kendi yağının alınarak, hedeflenen alana enjekte edilmesidir.

Yağ enjeksiyonu için gerekli olan yağ dokusu basenlerden, karından, bacaklardan liposuction ile alınır ve yenilenme gereken alana enjekte edilir. Alınan yağ hücreleri belli işlemlerden geçirilerek saflaştırılır ve kök hücre oranları artırılır. Yapılan çalışmalar yağ dokusunun erişkin tip kök hücreler açısından vücuttaki en zengin kaynak olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu kök hücreler verildikleri yerde eksik olan hücre tipine dönüşüp onarım faaliyetlerinde bulunmaktadırlar. Örneğin orta yüze dolgu amaçlı yağ verildiğinde kök hücreler değişime uğramakta, fibroblastlara (derinin temel onarıcı hücresi) dönüşerek kollajen sentezlemekte ve cildin gençleşmesini sağlamaktadırlar. Yağ dokusunun alınacağı alan hazırlandıktan sonra liposuction kanulleri yardımıyla yağ dokusu enjektorlere alınır ve canlılığını kaybettirmeden yeniden canlı doku halıne geleceği alana enjektorler yardımıyla enjekte edilir.

Yüzde en sık yağ enjeksiyonu yapılan yerler şakaklar, göz çevresi, üst göz kapakları, göz altları, orta yüz bölgesi, elmacık kemiklerinin üstleri, gözyaşı olukları, burun-dudak çizgileri, Marionette çizgileri, dudaklar, çene ucu, alt çene kemiğinin kenarlarıdır.

Yağ enjeksiyonunun en çok tercih edildiği alanlar arasında boyun, eller ve dekolte bölgelerinde de yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz dışında memelerde, kalça ve bacak estetiğinde, vücutta doku eksikliği olan her yerde kullanılmaktadır.

  • Uygulama süresi: 1-2 saat arasında
  • İyileşme süresi: Birkaç gün içinde işe dönülebilir.
  • Sonuç: 5-10 yıl boyunca kalıcılık sağlanır.
  • Uygulama yeri-şartları: Muayenehane şartlarında uygulanabilir.
  • Anestezi: Sedasyon+lokal

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar