Ulthera

Cerrahisiz cilt sıkılaştırma amacı ile uygulanan radyofrekans, kızıl ötesi ışık, ablatif ve fraksiyonel lazer gibi birçok farklı yöntem mevcuttur.

Bu yöntemler değişen oranlarda ciltte sıkılaşma etkisi göstermekle birlikte sonuçlan değişkendir ve birden fazla uygulama yapmak gerekir. Ulthera tüm bu yöntemlerden daha derine, gevşeme ve sarkmadan asıl sorumlu olan cilt altı bağ dokusuna ulaşarak etki gösterir.

Ulthera veya Ultherapy cildi kesmeden veya cildin yüzeyine zarar vermeden kozmetik cerrahinin müdahale ettiği cildin temel tabakasına odaklı ultrason enerjisini (ses dalgası) göndererek kollajen üretimini uyarır. Ulthera cilt altı bağ dokusunda ve cildin derin dermis olarak bilinen en alt tabakasında yarattığı ısı etkisi ile kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Yaş ve yer çekiminin etkisi ile yüzde oluşan kollajen kaybının giderilmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelir, aylar içindedoğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Göz kapağı torbalanmalarının azaltılması, düşük kaşların kaldırılması, sarkık yanakların toparlanması, yüz ovalinin inceltilmesi, çene altında gıdı olarak bilinen cilt sarkmalarının düzeltilmesi, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşeme ve kırışıklıların tedavisinde kullanılabilir. Etkisi FDA tarafından onaylanan tek cihazdır.

Hastalar tedaviden hemen sonra bir ilk etki görür fakat esas sonuçlar oluşan yeni kollajenin boyun, çene, alındaki cildi gerip, sıkılaştırmasıyla 2-3 ay sonra belirginleşir, 6 ayda tamamlanır.Kişinin dokusu her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.

Görüntüleme yöntemi olarak kullanılan ultrason başlıklarına çok benzeyen başlıklar cilde temas ettirilerek uygulanır. Ulthera’nın uygulama başlıklarının hem görüntüleme hem de tedavi edebilme özelliği vardır. Uygulama yapılacak bölgeye önce ultrason jeli sürülür. Başlığın uygulama yapılacak bölgeye temas ettirilmesi ile önce cilt, cilt altı ve derin dokular Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cilt altına 4.5 mm ve 3 mm derinliklere odaklanmış ses dalgaları iletilir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmaz.

İşlem süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişir. Göz çevresine yapılan bir uygulama 15-20 dk, tüm yüz veya boyuna yapılan bir uygulama ise 45-60 dakika sürebilir. Uygulamanın ardından kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler. Etki için tek uygulama yeterlidir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar