Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon sadece estetik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Vücudumuzdaki kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta k

Bu nedenle seanslar arasında 40 gün gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılır ise kıl adeta tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz.

Elos-Plus SyneronDiode Lazer cihazı dört mevsim, bronz ten dahil olmak üzere her cilt tipine güvenle uygulanabilen gelişmiş bir teknolojiye sahiptir.

Sadece koyu ve kalın kılların etkin olarak tedavi edilebildiği diğer lazer epilasyon cihazlarının aksine her renkte kıl, kalınlığı ve deri rengi ne olursa olsun ELOS yöntemiyle tedavi edilmektedir.Elos-Plus deriyi gençlestirme özelliği ve ayva tüyü olarak isimlendirilen ince, açık renkli kılları görebilme özelliği olan tek sistemdir.

Elos Plus, optik enerjilerin (lazer veya ışık) ve Bi-Polar radyo frekansın (RF) birleştirildiği elos teknolojisini kullanır. Radyofrekans, kıl folikülünün tümünü hedefleyerek ısıtmakta ve uygulanacak lazer dozunun azalmasına olanak sağlar. Bu sayede yan etki, ciltte rahatsızlık ve ağrı en aza indirgenir.

Kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 40 gün aralıklarla 6 ila 8 seans uygulanır.Ciddi bir ağrı veya yanma hissi olmaz. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra ince bir jel tabakaı tedavi alanına sürülür. Uygulama başlığı tedavi alanına dokundurulduğunda soğukluk hissi olacaktır. İşlem sırasında kolaylıkla kabul edilebilen bir yanma hissi olacaktır.Tedaviden hemen sonra deri temizlenir ve günlük hayata hemen dönülebilir. Lazer epilasyonu 16 yaşından büyük olan herkes yaptırabilir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar