Fraksiyonel Karondioksit Lazer

Syneron CO2RE Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazı, derinin üst, orta ve derin tabakalarını hassas ve etkin bir şekilde tedavi etmemizi sağlarken, lazer ile lezyonların (ben, et beni, siğil, nasır) çıkarılmasını yapabilen gelişmiş bir lazer cihazıdır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer ciltte derin tabakalara uzanabilen mikrokanallar açmaktadır. Bu mikrokanalların çevresindeki dokular sağlam kaldığından ve ısı hasarı geliştirmediğinden hızlı bir iyileşme sağlanmaktadır. Uygulama sonrası derinin orta tabakasında yerleşen ve cildin gerginliğinden sorumlu olan hücreler (fibroblast) anında cildin yenilenmesini sağlayan kolajen, elastin ve glikozamino glikanların üretimini artırarak bu işleme yanıt verirler. Kontrollü bir şekilde oluşturulan bu çok küçük yaralar kasılarak iyileşir ve cildin en üst tabakasında toparlanma, sıkılaşma sağlanır. Seans sonrası bir yıl boyunca kollajen liflerin yeniden oluşması ve yapılanması devam etmektedir.

Uygulama anestezi gerektirmeyen, ağrısız bir işlemdir. Hassasiyet birkaç saatte tamamen geçer. Kızarıklık uygulamanın ardından başlar ve 24–48 saat içinde kaybolur. 48 saatin sonunda da çok hafif bir kabuklanma meydana gelebilir. Kabuklanma yaklaşık 4. günde geçecektir. Sonrasında güneş koruyucu ve doku iyileşmesini artıran kremlerin kullanılması önerilmektedir. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı değişmektedir.

Derinin üst ve orta tabakasının kontrollü bir şekilde soyulmasını, yaşlanmış-hasarlanmış cilt yüzeyinin yerini yeni ve pürüzsüz bir cilde bırakmasını sağlar. Yüz, göz kapakları, boyun, dekolte bölgeleri ve ellerdeki kırışıklıkların tedavisinin yanı sıra gözeneklerde daralma ve ton eşitsizliğinin düzelmesi sonucunda yenilenmiş bir deri ortaya çıkmaktadır. Sivilce izleri, çatlaklar, ameliyat ve travma sonrası oluşan izler tedavi edilebilir.

Ayrıca özel uygulama başlığı sayesinde iz bırakmadan cerrahi işlemlere olanak vermektedir. Kanserleşme potansiyeli olmayan benler, et benleri, göz kapaklarındaki kolesterol birikimine bağlı plaklar (ksentelazma), nasırlar cerrahi olarak izsiz çıkarılabilmektedir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar