Bölgesel Zayıflama

CoolSculpting cerrahi olmayan soğutma teknolojili prosedürüyle spor ve diyetle baş edemediğiniz kalça, basen, karın, göbek, sırt ve gıdıda yerleşmiş bölgesel yağlarınızı belirgin ölçüde uzaklaştırır.

CoolSculpting-Zeltiq

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir.

FDA onaylı ve patentli bu yöntem, deri altındaki yağ hücrelerini hedef alarak yok eder, eliminasyon noktasına kadar dondurur. Yalnızca yağ hücreleri donar, cilt üzeri ve diğer dokular zarar görmez. Kristalize olan yağ hücreleri doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır.

Cihazın aplikatörü işaretli bölgeye yerleştirilir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker. Tedavi her bir bölge için yaklaşık bir saat sürer. Birçok insan tedavi sırasında kitap okuyabilir, laptopuna bakabilir veya kestirebilir. Prosedür cerrahi bir operasyon değildir, dolayısıyla hızla normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Tedavi sonrasında üçüncü haftada sonuçları görmeye başlarsınız, en belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir. Herhangi bir ilaç ve tamamlayıcı tedaviye gerek olmaz. Kilonuzu koruduğunuz sürece sonuçlar kalıcı olacaktır.

VelaShape III

Selülit, deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan bölgesel bir dolaşım bozukluğudur. Selülit oluşumu, genetik ve hormonal yapı ile yaşam tarzından etkilenir. Bölgesel yağlanmayı takiben oluşan dolaşım bozukluğu selülitin ana sebeplerindendir.

VelaShape III sistemi bölgesel yağlanma, selülit ve cilt sıkılaştırmada eşsiz bir tedavi seçeneğidir. Sistem bir taraftan yağ hücrelerinde küçülme yaratarak bölgesel incelmeyi hedeflerken, öteki taraftan yeni kollajen sentezini artırarak selülit ve çatlakların görünümünde azalmayla birlikte ciltte gözle görülür sıkılaşma sağlar. Yapılan çok sayıdaki klinik çalışmalar, dünyada önemli bir referans olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır.

Sistem gücünü kızıl ötesi ışınlar, bi-polar radyofrekans dalgaları ve mekanik vakum teknolojilerin sinerjisinden alır, dokuyu sırasıyla 3mm ve 15mm derinlikte ısıtır. Cildin derin yapılarına kadar ulaşırken cilde zarar vermeyen bi-polar radyofrekans dalgaları, bölgedeki yağ hücrelerini ve bunların çevrelerini saran bağ dokusunu ciddi şekilde ısıtarak dokudaki kollajen liflerinin üretimini uyarır. Kızıl ötesi ışınlar yardımıyla bölge genelinde ısı eşit yönlendirilir ve kan dolaşımı artar. Mekanik vakum etkisi ise ritmik dermal bir masaj ve lenf drenajı etkisi sağlar. Sıkı, incelmiş, sağlıklı bir cilt görüntüsü, selülitlerde ve çatlaklarda azalma sistemin en önemli başarısıdır.

Kalça, bacak, karın ve kollar en çok tercih edilen uygulama bölgeleridir. Vücudun geniş ve dar bölgeleri için tasarlanmış olan aplikatörler yardımıyla tüm vücutta uygun ve etkin bir tedavi yapılabilir. Yapılan klinik çalışmalarda tedavi sonrasında hastaların karın bölgesinde yaklaşık 2.5, bacak bölgelerinde ise 1.5 santimetrelik bir incelme gözlenmiştir.

Seanslar tedavi edilen bölgeye ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak minimum 60 dakika, maksimum iki saat sürebilir. Tedavi esnasında cilt altına yayılan derin bir ısı hissedilir. Bu ısı herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissi oluşturmaz.

UltraShape

Kadınların büyük bir yüzdesi çoğunlukla genetik zeminli olan, düzenli spor ve diyetle baş edilemeyen, inatçı bölgesel kilo fazlalıklarından şikayetçidir.UltraShape V3 sistemi göbek, basen, kalça, kollar, sırt ve bacak içindeki bölgesel yağları kalıcı ve sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırmayı hedefler. Tedavi edilen bölgede homojen yağ yıkımı sağlar, düzensizlikler oluşturmaz. Diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinden farklı olarak, optik kamerasıyla tesbit ettiği cilt yüzeyinden birkaç santimetre derinlikteki yağ hücrelerini odaklanmış ultrasound (ses dalgaları) teknolojisiyle mekanik olarak parçalarken çevre dokulara, kan damarlarına, sinirlere ve cilde zarar vermez. Parçalanan yağ hücrelerinden salınan serbest yağ asitleri lenfatik drenaj sayesinde karaciğer tarafından doğal yollarla yok edilir. Yağ dokusunun hacim ve kalınlığındaki azalma bilgisayarlı tomografi yöntemi ile ispatlanmıştır. Bi-polar radyofrekansınsinerjisi ile yağ yıkımı ve lenfatik drenaj hızlanırken, cilt de sıkılaşır. Yapılan çok sayıdaki klinik çalışmalar, dünyada önemli bir referans olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır.

UltraShape V3 bölgesel yağlarından ameliyatsız bir yöntemle kurtulmak isteyen 18 yaş üstü, sağlıklı kadın ve erkekler için önemli bir tedavi seçeneğidir. Ayrıca liposuction ve lazer lipolizin neden olduğu şekil bozukluklarını tedavi etmek için de mükemmel bir teknolojidir.

İşlem 15 günlük aralıklarla, 3 veya 4 seanstan ibarettir. Her biri 1-1,5 saat arasında değişen ağrısız seanslardan sonra kişi, günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Odaklanmış atışlı ultrason teknolojisi sayesinde termal hasar yaratmadığı için zedelenme, şişme veya eve kapanmaya sebep olmaz. Uygulamadan birkaç hafta sonra uzun süre kalıcı, ölçülebilir sonuçlar elde edilir. Kişilerde ortalama 4-10 santimetrelik bölgesel incelme sağlanmaktadır. Yapılan klinik çalışmalarda hiçbir ciddi yan etki saptanmamıştır.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar