Yüz ve Boyun Estetiği

Yüz ve Boyun Estetiği

Sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş ve gıdı kısmında aşırı yağ toplanmış deri, boyun ön tarafındaki kasların gevşemesi durumlarında uygulanır. Uygulanacak kesi hastanın ihtiyacı olan düzeltilecek kısımlara göre değişir ancak genelde uygulanan kesi favori üst kısmından başlayan, kulak ön tarafından aşağıya doğru inen ve kulak arkasından dönerek saçlı deride sona eren kesidir. Mini yüz germe ameiyatında ise cerrahi kesi kulak önünden yapılır, yüzün sarkan alt bölümü, yanaklar, gıdı ve gerekirse boyun gerilir.

Cerrah boyunda deriden kas ve yağ dokusunu ayırarak ve yağ kısmını çıkararak konturda düzelme sağlar. Yüzde de aynı sıkılaştırma işlemi uygulandıktan sonra cildin fazlalığı kesilerek çıkarılır ve cilt estetik dikişlerle onarılır.

Kliniğe yüzünüzle ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son yüz görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve Sedasyon Lokal ve Genel Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 2-3 saattir. Hastanede gece yatmaya gerek olmadan uygulanabilir. Genel anestezi kullanıldıysa 1 gece yatmak gerekir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Yüz germe işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Ameliyatınızdan sonra yüzünüz 3 gün boyunca sarılı kalır.3. gün pansumana geldiğinizde bandajlar açılır ve size bir korse takılır.3. günden itibaren banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 5. gün 7. gün 10. gün 15. gün ve ayda bir olmak üzere düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak ?

Ameliyattan sonra size verilen yüz korsesinin en az 5 gün buyunca takılması gerekmektedir.10-14 gün içinde işe dönülebilir. Aşırı aktiviteden 2 hafta kaçınılmalıdır. Morluk 2-3 hafta devam eder. Yüz germe hastaları 1-2 ay boyunca alkolden, saunadan ve buhar banyosundan kaçınmalıdırlar. Güneşle direk temastan da 2-3 ay kaçınılmalıdır.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar