Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Yanak protezleri, yüzde yeni bir simetri, kontur ve şekil oluşturmak için uygulanan sentetik maddelerdir. Alloderm, medpor ve gore-tex gibi sentetik maddeler kullanılabilmekle birlikte, yanakta bu daha genç daha canlı ve güzel görünüm kişinin kendisinden alınan yağ dokusunun yanağa iğneler ile enjekte edilerek sağlanabilir. Bu prosedür yorgun veya sarkmış yüz görünümünü ortadan kaldırabilir. Yanak protezi, yüz germe, alın germe veya kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yerleştirilecekse aynı kesiden yerleştirilebilir. Eğer tek başına yapılacaksa ağız içinden veya gözaltından yapılan görünmeyecek ve iz kalmayacak kesilerle yapılabilir. Yanak protezinin konulacağı yer olan elmacık kemiğinin üzeri hazırlanarak protez kemik üzerine yerleştirilir ve küçük titanyum vidalarla alttaki kemiğe tutturulur.

Kliniğe yanağınızla ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve Sedasyon Lokal ve Genel Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1 saattir. Hastanede gece yatmaya gerek olmadan uygulanabilir. Genel anestezi kullanıldıysa 1 gece yatmak gerekir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Yanak estetiği işleminden sonra 3. gün kontrolünüz gerçekleştirilir. Herhangi bir kesiniz olmayacağı gibi dikiş de olmayacağı için dikişlerin alınması gerekmez. Kontrolleriniz 3. gün 6. gün 15. gün ve ayda bir olacak şekilde düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Çalışmaya 1 hafta sonra dönülebilir. Katı yiyecekler ve aktivite 10-15 günlük süreyle kısıtlanır ve sıvı yiyecekler alınmalıdır.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar