VECTRA 3D XT

Kendinizi arzu ettiğiniz gibi gördüğünüzde şaşıracaksınız!

3D Vectra* Fotoğraflama ve Simülasyon Çözümü

Estetik operasyonlar kişinin görünümünü doğrudan etkilediği ve beğeniler kişiden kişiye değiştiği için operasyon öncesinde hasta ile hekimin birbirini açık ve hiç bir soru işareti kalmayacak şekilde anlaması son derece önemlidir. Başkasının yüzünde oldukça güzel görünen bir burun size uygun olmayabilir ya da meme büyütme operasyonu sonrasında beklentinizden çok daha farklı bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz.

Yüzünüzde ya da vücudunuzda yaptıracağınız estetik bir cerrahi operasyon sonrasında beklenmedik üzücü sonuçlarla karşılaşmamak için operasyon öncesinde hekiminize ne istediğinizi tam olarak anlatabilmeniz ve hekiminizin tıbben nelerin mümkün olduğunu size göstermesi 3D Vectra çözümü ile görsel olarak mümkün.

Amerikan Canfield firmasının ürettiği bu teknoloji farklı açılarla yerleştirilmiş 6 fotoğraf makinası ile aynı anda 36megapixel çözünürlükte renkli fotoğraflar çeker. Bu fotoğraflardan yararlanarak özel bilgisayar yazılımı 3 boyutlu modelinizi oluşturur ve Vectra yazılımı talep edilen değişikliklerin dijital olarak yapılmasını sağlar. Böylece, muayene sırasında, hem de hiç beklemeden sadece bir kaç dakika içerisinde hekiminiz arzu ettiğiniz estetik değişikliklerin kendi yüzünüz ya da vücudunuzda nasıl görüneceğini bilgisayarı üzerinden size gösterebilir.

İstediğinizi, başkalarının fotoğrafları üzerinden ya da sadece yandan ve önden çekilen fotoğraflarınızla değil kendi 3 boyutlu görüntünüz üzerinden dilediğiniz gibi ifade edebilirsiniz. Hekiminiz hem ayna görüntünüzü hem de başkalarının sizi nasıl göreceğini bilgisayarı üzerinde yapacağı işlemlerle simüle edebilir.

Benzer şekilde, meme büyütme işlemlerinde hangi boyuttaki meme protezinin istediğinize yakın olduğunu varsayımlarla ve hayal gücünüzü kullanarak değil kendi görüntünüz üzerinde gözlerinizle görerek seçebilirsiniz.

Farklı alanlardaki uzman hekimlerin teşhis koymak ve doğru tedaviye başlamak için kullandıkları manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi, röntgen gibi modern görüntüleme tekniklerine benzer plastik cerrahlar da artık pek çok estetik operasyona başlamadan önce hastanın 3 boyutlu görüntülerini değerlendirmektedir.

(*) 3D Vectra M3 modeli sadece yüz ve boyun, XT modeli ise tüm vücut fotoğraflama ve simülasyonunda kullanılır.

Plastik cerrahi operasyonlarındaki sonuç anatomik yapınıza ve hekiminizin tekniğine bağlıdır. 3D Vectra çözümü sadece bir bilgisayar simülasyonudur ve gerçek sonuçlar simülasyondan farklı olabilir. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize danışın.

İlgili Fotoğraflar

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar