Popo Estetiği

Poposu küçük veya sarkık kişilerde, kendi yağ dokusu veya popo protezleri ile poponun büyütülüp dikleştirilmesi işlemidir.

Popo Büyütme

Kliniğe poponuzla ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Tedavi de hastanın kalçaları incelendikten sonra ne yapılacağına hasta ile birlikte karar verilir. Büyütme ve dolgunlaştırma için en iyi yöntem fazla olan yerlerden yağların liposuction veya lazer liposuction ile alınarak eksik ve boş olan alanlara enjekte edilmesi yani doldurulmasıdır. Mikro yağ grefti tekniği denilen bu yöntemde özel ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücreleri zarar verilmeden alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir. Bu durumda hastanın kendi yağ dokusu kullanılacağı için oldukça sağlıklı ve doğal olacaktır. Dezavantajı, konulan bu yağların bir kısmı vücut tarafından kabul edilmeyerek eritilmesidir ki bu da dolgunluk azalmasına neden olacaktır. Ameliyat sonrası özel bir korse 1 ay kadar giyilir. Korse hem ağrıyı önleyerek rahat hareket etmenizi sağlar hem de aktarılan yağ dokusunun adapte olmasını sağlar.

Popo Protezleri ile Popo Büyütme

Yeterli yağ dokusu bulunmayan hastalara silikon protez konulmaktadır. Kalçanın üst bölümüne gelecek şekilde kalça yanakları arasından yapılan ve iyice gizlenen bir kesiden girilerek kalça kasının arasına silikon protez yerleştirilir. Protez deri altına yani kas üstüne de yerleştirilebilir. Bu plastik cerrahın hastayı değerlendirdikten sonra kararına ve tercihine kalmıştır. Böylece protez oturma alanına gelmeyeceği için hasta açısından bir sıkıntı yaratmayacaktır. Konulan bu protezin büyüklüğü hastadan hastaya değişmektedir. Protez yağ gibi eksilmeyeceğinden dolgunluk azalması olmaz.

Popo Küçültme

Poponun dış bölgesine, aşağısına, bel bölgesi ve basenlere yapılacak liposuction veya lazer liposuction ile sağlanır. Aynı ameliyatta hem küçültme hem dikleştirme sağlanabilir. Aşırı kilo alıp verme sonucu bazı kişilerde pop düşer, kalçalar ve bacak içi de sarkar. Bu durumda popo kaldırma, kalça ve bacak içi germe ameliyatı da kombine olarak yapılabilir.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve genel anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Popo büyütme ya da küçültme işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Eğer Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme ameliyatı olduysanız kontrolleriniz operasyondan sonra 3. gün ve 20. gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Ayıca operasyondan sonra banyo yapmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Popo Protezi ile Popo Büyütme ameliyatı olduysanız kontrolleriniz operasyondan sonra 3. Gün 5. Gün 20. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Pansumandan itibaren banyo yapmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Yağ Enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatı sonrası 1-2 gün çürükler ve ödemler görülebilir. 2-3 gün içerisinde işe dönülebilir. 1 hafta içinde sosyal yaşama 1 ay içinde ağır fiziksel aktivitelere başlanabilir.

Popo Protezi ile Popo büyütme ameliyatından sonra 1-4 gün şişlikler görülebilir.2-5 gün içerinde işe dönülebilir.1 hafta içesinde sosyal yaşama ve 1 ay içerisinde ağır fiziksel aktivitelere başlanabilir.

Poponun dış bölgesine, aşağısına, bel bölgesi ve basenlere yapılacak liposuction veya lazer liposuction ile sağlanır. Aynı ameliyatta hem küçültme hem dikleştirme sağlanabilir. Aşırı kilo alıp verme sonucu bazı kişilerde pop düşer, kalçalar ve bacak içi de sarkar. Bu durumda popo kaldırma, kalça ve bacak içi germe ameliyatı da kombine olarak yapılabilir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar