Liposuction

Liposuction

Liposuction kilo verme ve zayıflama yöntemi değildir. Liposuction lokalize yağların ince bir tüple negatif basınç yardımı ile alınması işlemidir. Bu ince tüplere kanül adı verilmektedir. Bu lokalize bölgeler karın bölgesi, uyluk iç ve uyluk dış tarafı, kalçalar, diz ve çene altı bölgeleridir. Erkeklerde gözlenen ve jinekomasti olarak adlandırılan meme büyümesi de bu yöntemle başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Kanüller 2-3 mm’lik çok küçük kesiler yapılarak yağ dokusu içerisine yerleştirilir ve bu esnada uygulanan vakum ile yağ dokusu dışarı çekilerek yağ hacmi azaltılır.

Liposuction uygulanacak olan bölgelere serum fizyolojik ve anestezik maddeler içeren solüsyon enjekte edilir ve bir süre beklendikten sonra kanüllerle yağ dokusu dışarı alınır. Çok hassas ve dengeli bir şekilde yapılan Liposuction işleminden sonra vücudun herhangi bir yerinde girinti çıkıntı kalmayacaktır. Bu durum çoğu zaman hekimin yetkinliğiyle alakalıdır.

Kliniğe liposuctionla ilgili görüşmeye geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve Sedasyon + Lokal anestezi yada Genel anestezi şeklinde uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir. Operasyondan 1 saat sonra sıvı alımına ve 1,5 saat sonra yemek yemeye başlayabilirsiniz.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Liposuction işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Operasyon 2mm’lik deliklerden yapıldığı ve dikiş olmadığı için sonrasında banyo yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bu operasyondan sonra size çift korse verilecektir. Korsenin 20 gün boyunca kullanılması gerekmektedir.20. gün sonunda korse çıkarılabilir. Kontrolleriniz 5. gün 20. gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Sosyal hayatınıza ve iş hayatınıza dönmeniz 1-3 gün alacaktır. Bu Operasyondan sonra ödemlerin geçmesi 20-25 gün sürecektir. Tam şekillenmeler ise 1,5 – 2 ay sürer. 20 günün sonunda Liposuction uygulanan bölgeye yapılacak LPG vakum-masaj işlemleri ile bu bölgelere kolajen sentezi daha çok arttırılarak iyileşme hızlandırılabilir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar