Kepçe Kulağı Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kepçe kulak ameliyatı kulağı, kulak arkasındaki saçlı deriye yaklaştırmak için yapılan ameliyattır. Kulak cerrahisi genelde 6 yaşından itibaren yapılabilir. En çok kullanılan teknik, kulağın arkasından yapılan bir kesi ile kulak kıkırdağı ortaya çıkarılarak ve kıkırdak yeniden şekillendirilerek kulağın arkaya yatması sağlamaktır. Diğer bir teknik ise yine kulak arkasından kesi yapılarak, kulak arkasından bir miktar deri parçası çıkarılır ve kulak kıkırdağı dikişler yardımıyla arkaya doğru yatırılır.

Kliniğe kulağınızla ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son yüz görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak ?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak Sedasyon Lokal Anestezi veya Genel Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Kulak estetiği işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Operasyondan sonra 3. gün pansumanınız yapılacak ve kulaktaki bandajlar açılacaktır. Pansumandan sonra banyo yapmanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Kontrolleriniz 7. gün 15. gün ve ayda bir olacak şekilde düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak ?

Operasyondan sonra geçici zonklama, ağrı ve şişlik yaşanabilmektedir.5-7 gün içerisinde sosyal hayata geri dönülebilir. İşlem sonrası genellikle 2-3 süreyle kulakları saran bir bandaj uygulanır. Baskılı pansuman açıldıktan sonra bazı durumlarda yaklaşık 1 hafta süreyle kulakları koruyacak şekilde bir tenisçi bandının giyilmesinde fayda vardır.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar