Jinekomasti (Erkeklerde Meme Estetiği)

Jinekomasti

Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi bir meme dokusu bulunur ve bazı durumlarda bu doku olması gerektiğinden fazla olabilir. Bu durum tıpta ‘Jinekomasti’ olarak adlandırılır. Diyet ve egzersiz de bu sorun için çözüm olamaz. Jinekomasti ancak cerrahi işlem uygulanarak tedavi edilebilir. Jinekomasti operasyonunda oluşan fazla meme dokusu çıkartılarak sorun ortadan kaldırılır. Jinekomasti operasyonu kalıcı bir sorun için kalıcı bir çözümdür.

Eğer göğüslerinizdeki büyüme sadece yağ fazlalığından oluşmuşsa bu durumda yalnızca liposuction veya lazer liposuction yeterli olabilir. Ancak eğer meme dokusunda da artma varsa bu durumda fazla meme dokusunu da çıkartmak gerekir. Bu durumda meme başının çevresinde yarım ay şeklinde bir kesi yapılarak buradan fazla meme dokusu çıkartılır. Hastanın durumuna göre liposuction veya lazer liposuction ve açık kesi bir arada da uygulanabilir.

Kliniğe jinekomasty ile ilgili görüşmeye geldiğiniz zaman en son yüz görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve Sedasyonla Lokal Anestezi yada Genel Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Jinekomasti işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Jinekomasti operasyonunun ardından 3. gün kontrolünüz yapılır. Eğer işlem liposuction veya lazer liposuctionla yapıldıysa ertesi gün banyo yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Kesi açılarak yapıldıysa kontrol ve pansuman yapıldıktan sonra banyo yapabilirsiniz. Bu operasyondan sonra size çift korse verilecektir. Korsenin 20 gün boyunca kullanılması gerekmektedir.20. gün sonunda korse çıkarılabilir Kontrolleriniz 3. gün 20. gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Sosyal hayatınıza ve iş hayatınıza dönmeniz 1-3 gün alacaktır. Bu Operasyondan sonra ödemlerinizin geçmesi 20 gün sürecektir. 20 günün sonunda jinekomasty uygulanan bölgeye yapılacak LPG vakum-masaj işlemleri ile bu bölgelere kolajen sentezi daha çok arttırılarak iyileşme hızlandırılabilir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar