Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Sarkmış, kırışmış ve ayrıca torbalanmış göz kapaklarının düzeltilmesi amacıyla uygulanan ameliyattır. Üst göz kapağı için yapılan blefaroplastide, katlantı yerinden yapılan kesi ile fazla deri–kas ve yağ torbaları çıkarılır. Alt göz kapağı için yapılan blefaroplastide ise hemen kirpik altından yapılan kesi ile yine fazla deri, yağ ve kas dokuları çıkarılır. Her ne kadar blefaroplasti ile göz çevresindeki kaz ayağı ve diğer kırışıklıklar giderilemese de göz altındaki morluklar giderilebilir.

Kliniğe gözünüzle ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemiyle yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Hastahane şartlarında gece yatmaya gerek olmadan uygulanabilir. Muayenehane şartlarında uygulama yapılabilir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyon Her göz kapağı için 1-2 saat arasında değişmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Operasyondan sonra gözleriniz kapatılmaz, ince bandajlarla bantlanır. Gözleriniz 2. gün kontrol edilir ve pansuman yapıldıktan sonra bandajlar daha da küçültülür. Dikiş olmadığı için dikiş alımına gerek yoktur.2. gün kontrolünüzden sonra banyo yapmanızda sakınca yoktur. Kontrolleriniz 5. gün,7. gün,15. gün ve ayda bir olacak şekilde düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Rahat okuma 2-3 günde, çalışma 7-10 günde, Aşırı aktivite ve alkol, kontak lens kullanımı ise 2 haftadan sonra serbesttir. Şişlik ve morluk 1-2 haftada geçecektir.

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar