Burun Estetiği

Burnun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işleme Rinoplasti denir. Üç boyutlu olması ve yüzün tam ortasında bulunması nedeniyle en dikkat çekici noktalardan biridir. Eğer burnunuzun şeklinden memnun değilseniz ve bu sizin için güvensizlik nedeni ise bu

Burunda yapılacak küçük olumlu bir değişiklik bile görünümünüzü ve psikolojinizi pozitif yönde etkileyecektir. Bu sebeple bu operasyon en çok uyguladığımız cerrahi operasyonlardandır.

Burnunuz Rinoplasti le büyütülüp veya küçültülebilir. En sık uygulama yaptığımız yerler, burun ucu ve burun kemeridir. Ayrıca burun delikleri de daraltılıp genişletilebilir, alınla burun ya da burun ile dudak arasındaki mesafe ayarlanabilir. Tüm bunların yanı sıra nefes almakta yaşadığınız sorunlardan da aynı operasyon sayesinde kurtulabilirsiniz.

Kliniğe burnunuzla ilgili bir operasyon nedeniyle geldiğiniz zaman en son görüntünüzü Vectra 3D XT görüntüleme sistemiyle bilgisayara aktarıyoruz ve sizin istediğiniz ve size en uygun olan değişiklikleri operasyon öncesi 3D sistemi ile yaklaşık olarak görmenizi sağlıyoruz.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak ve genel anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Rinoplasti işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Operasyon sonrası 1-2 gün içinde çürükler ve ödemler görülebilir. Burnunuzun içerisine nefes alabileceğiniz şekilde yerleştirilen slikonlar 2 gün içerisinde alınacak ve çıkarılırken ağrı hissetmeyeceksiniz. Burnunuza yapıştırılan ve dış etkilerden koruyan Splint 5 gün sonra alınacak ve burnunuz tamamen açık kalacaktır. 5. günden itibaren banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 2. gün 5. gün 15. gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Sürecim Nasıl Olacak?

Sosyal hayatınıza ve iş hayatınıza dönmeniz 3-4 gün alacaktır. Ödemleriniz tam anlamıyla bir hafta içerinde yok olacaktır.

İlgili Fotoğraflar

Alanında Uzman Ekibimiz

İlgili Sayfalar