Estetik Cerrahi

Boyun Estetiği

Boyun bölgesi yaşlanmayla birlikte en hızlı etkilenen yüz bölgelerinden biridir. Sarkma ve yağlanma artışı sonucunda gıdı diye adlandırdığımız kısım oluşur ve yüz ne kadar genç görünürse görünsün gıdı olduğumuz yaştan daha yaşlı görünmemize yol açar.

Burun Estetiği

Burnun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işleme Rinoplasti denir. Üç boyutlu olması ve yüzün tam ortasında bulunması nedeniyle en dikkat çekici noktalardan biridir. Eğer burnunuzun şeklinden memnun değilseniz ve bu sizin için güvensizlik nedeni ise bu ameliyatı olabilirsiniz.

Çene Estetiği

Çenenin tekrar şekillendirilmesi, çene ucuna yerleştirilen çene protezleri ile büyütme şeklinde veya uzun çenenin kısaltılması amacıyla çene ucundan kemik çıkarılması şeklinde yapılır.

Genital Estetik

Kadınlarda genital bölgedeki şekil bozuklukları doğuştan var olabileceği gibi doğum, yaşlanma gibi nedenlerle sonradan da gelişebilmektedir. Genital bölgedeki şekil ve fonksiyon bozuklukları, kadının ve partnerinin cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.

Göz Kapağı Estetiği

Sarkmış, kırışmış ve ayrıca torbalanmış göz kapaklarının düzeltilmesi amacıyla uygulanan ameliyattır.

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Estetiği)

Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi bir meme dokusu bulunur ve bazı durumlarda bu doku olması gerektiğinden fazla olabilir. Bu durum tıpta ‘Jinekomasti’ olarak adlandırılır.

Karın Kol Bacak Estetiği

Hızlı kilo alıp verme, doğum özellikle çoklu doğum gibi nedenlerle karın derisinde sarkma, çatlama ve ön karın kaslarının ayrılmasıyla oluşan ve bir fıtık çeşidi olan diastazis rekti, göbek deliğinde deformasyon gibi durumlar varsa sizde bu ameliyat için bir adaysınız.

Kepçe Kulağı Estetiği

Kepçe kulak ameliyatı kulağı, kulak arkasındaki saçlı deriye yaklaştırmak için yapılan ameliyattır. Kulak cerrahisi genelde 6 yaşından itibaren yapılabilir. En çok kullanılan teknik, kulağın arkasından yapılan bir kesi ile kulak kıkırdağı ortaya çıkarılarak ve kıkırdak yeniden şekillendirilerek kulağın arkaya yatması sağlamaktır.

Liposuction

Liposuction kilo verme ve zayıflama yöntemi değildir. Liposuction lokalize yağların ince bir tüple negatif basınç yardımı ile alınması işlemidir.

Meme Estetiği

Meme büyütme ameliyatı Plastik Cerrahi açısından en çok yaptığımız ve doğru uygulanırsa en yüz güldürücü, hemen sonuç alabileceğiniz işlemlerin başında gelir. Meme Protezleri cerrahi olarak yapılan operasyonlardır.

Popo Estetiği

Poposu küçük veya sarkık kişilerde, kendi yağ dokusu veya popo protezleri ile poponun büyütülüp dikleştirilmesi işlemidir.

VECTRA 3D XT

Kendinizi arzu ettiğiniz gibi gördüğünüzde şaşıracaksınız!

Yanak Estetiği

Yanak protezleri, yüzde yeni bir simetri, kontur ve şekil oluşturmak için uygulanan sentetik maddelerdir.

Yüz ve Boyun Estetiği

Sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş ve gıdı kısmında aşırı yağ toplanmış deri, boyun ön tarafındaki kasların gevşemesi durumlarında uygulanır.